Veebilehe visuaal on läbi teinud meeletu arengu. 90ndate algusaegadest mäletame väga algelisi saite, kus silma stimuleeris vaid tekst. Nüüdseks on foto, pilt ja animatsioon jõudsalt teksti kõrvale liikunud ning visuaal mängib veebis meeleolu, info ja emotsiooni edastamisel sama olulist rolli kui hästi kirjutatud ja läbimõeldud tekst.
Vaatamegi põgusalt üle mõned veebivisuaalide 2021. aasta trendid ja mis eesmärke nad täidavad.

3D

3D-illustratsioon pakub kunstnikele ja disaineritele täiesti uusi kunstivõimaluste maailma, kus on võimalik oma ideed 2D-lehelt ära tõsta ja joonised ellu äratada. Kaasaegne 3D-graafika näitab nii toote kvaliteeti kui ka selle loonud meeskonna tehnilisi oskusi.

3D-illustratsioone kasutame näiteks kinnisvaralehtedel, kus ostja saab jooniselt ehitusjärgus olevast majast hea ettekujutuse:

Veel näiteid 3D-piltidest. Kunstnik Kristi Pirn.

Minimalism

Kaasaegsed minimalistlikud veebilehed loovad koheselt mulje lihtsusest ja usaldusväärsusest. Piisab pilgust sellisele veebisaidile, et bränd ära tunda, sõnumit lugeda ja sihttoimingut teostada. Kõigi digitaalsete toodete eesmärk on selgus ja arusaadavus, seetõttu ei kaota minimalistlik trend oma populaarsust niipea. Isegi kui veebisait ise ei tundu minimalistlik, on see üles ehitatud minimalistlikule UX disainile. Selles kontekstis ei lähe minimalism kunagi moest välja.

Minimalistlik disain:

Joonekunst

Minimalismiga jätkates on joonekunst üks suurimaid suundumusi, mis sel aastal disainimaailma üle võtab. Põimides minimalismi lihtsust käsitsi meisterdatud illustratsioonide võluga, sobib joonekunstisuund suurepäraselt iga teema või meeleolu jäädvustamiseks lihtsal ja abstraktsel viisil. Liinikunst on muutunud veebis ülipopulaarseks ning seda on kiire ja lihtne teha.

Joonekunst lehelt bellfire.ee:

Animatsioonid

Animatsioon on tähelepanu köitev, kaasahaarav ja võib lisada dünaamilise efekti igale veebisaidile või kujundusele.
Animatsioone kasutame selleks, et joonistused või ikoonid ellu äratada.

Animatsioon lehelt puitpaneel.ee:

Malbed värvilahendused

Tehnikaajastul veedab enamik inimesi üha rohkem aega ekraani ees. Ekraani liiga kaua vaadates võib silmade koormus suureneda. Siin on abiks mugavad värvid. Need mitte ainult ei takista silmade koormamist, vaid need näevad välja loomulikud ja orgaanilised.
Pärast aastaid kestnud julgeid ja erksaid värve on 2021. aastal leidnud kesktee pehmetest värvipalettidest, nagu tervislikud rohelised, pastelsed sinised, soojad pruunid või heleroosad. Need tekitavad veebilehel rahuliku tunde.

Malbed värvid qvalitas.ee lehel:

Autor:

Kirke Liis Paur

Disainer

Internet Explorer Icon

NB! Microsoft on loobunud Internet Exploreri arendamisest ning sellele uuenduste tegemisest ja ei soovita antud internetibrauserit turvanõrkuste tõttu kasutada. Internet Explorer ei toeta enam uusi võrgustandardeid ning antud veebilahendus ei tööta siinses brauseris korrektselt.