Veebid korda – kodulehe hooldus on oluline!

Iga koduleht vajab hooldust ja uuendusi. Aga kuidas peaks tavaline veebilehe omanik teadma ja oskama hinnata mida, millal või kui tihti uuendada? Kas peaks kohe värskendustega tegelema või millalgi hiljem? Äkki oleks parem üldse mitte puutuda? Võibolla läheb midagi hoopis katki või kaduma?

Fakt on, et pikalt hooletusse jäetud kodulehe kordategemine on regulaarsest hooldamisest palju kulukam ning aeganõudvam töö!

Seetõttu küsi ekspertidelt abi ja võta veebilehe hooldus kõigi kõhkluste-kahtluse kiuste koheselt ette.

Mida kodulehe uuendus annab:

Regulaarset uuendamist vajavaid komponente on palju, põhiline programmeerimiskeel PHP ja andmebaasi mootor MySQL vajavad vähemalt kord aastas ülevaatust. WordPressi versiooniuuendused tulevad välja keskmiselt kolm korda aastas, lisaks veel suur hulk WordPressi turva-ja pluginate uuendusi.

Turvalisus

Turvalisus on number üks põhjus, miks veebilehe regulaarne hooldus on oluline. Pole tähtis kui suur on sinu ettevõtte veebileht, kas see asub WordPressil või mõnel muul platvormil, kas kasutab paljusid pluginaid või mitte – häkkerid kogu maailmas otsivad alati haavatavaid lehti. Põhjuseid selleks on mitmeid: krüptoraha kaevandamine, andmete varastamine, ribalaiuse varastamine serveri rünnakute korraldamiseks, SEO rämpsposti kampaaniad või lihtsalt sinu nii olulise liikluse juhatamine hoopis mõnda teise hoovi.

Kiirus

Igal versiooniuuendusel on mitmesuguseid täiustusi, mis muudavad muuhulgas ka sinu veebilehe jõudlust efektiivsemaks. Kodulehe külastaja eeldab, et veebileht laeb 2 sekundiga, kui seda ei juhtu, muutub ta kärsituks ning ligi pooltel juhtudel tarbijad lahkuvad pahastena lehelt. Liiga aeglane! Kiirus mõjutab otseselt ka SEO-d. Uuendades veebilehe PHP versiooni 5.6, järgmisele 7.3 versioonile, tõuseb töökiirus ligi 3 korda.

Usaldusväärsus

SSL sertifikaadiga muutub lehekülg mitte ainult palju turvalisemaks, vaid kliendi jaoks ka usaldusväärsemaks. HTTPS-ühendust kasutavad leheküljed tõusevad otsingutulemustes kõrgemale positsioonile seda mitte kasutatavatest lehekülgedest.


Mida rohkem teed veebilehel sisu ja tarkvara värskendusi, seda rohkem otsingumootorid sind ettepoole tõstavad. Regulaarsed veebilehe värskendused on iga elujõulise SEO strateegia nurgakivi. Sama toimib ka vastupidi: otsimootorid liigutavad sind otsingutulemustes tahapoole kui veebilehte värskendatakse harva või eemaldab otsingutulemustest üldse, kui on kahtlus, et leht on nakatunud pahavaraga.

Kasutajakogemus

Kasutajad tahavad, et leht oleks ajakohane, põnev ja mugav kasutada. Vananenud funktsionaalsusi, lehemalle ja pistikprogramme (pluginad) aga ei pruugita veebilehitsejate ja mobiilseadmete uutes versioonides õigesti kuvada. Kui oled oma ettevõtte veebilehe hooldust mitu aastat edasi lükanud, siis pole veebileht enam kindlasti nutitelefonide ja tahvelarvutite jaoks optimeeritud. Kui leht ei ühildu uute mobiilseadmetega (nt horisontaalset ja vertikaalset kerimist vajavaid lehti on väikeses seadmes väga keeruline käsitseda), siis läheb külastaja konkurendi juurde. Sinna, kus teenust saab ruttu ja mugavalt.


Ajakohastada tuleks kindlasti ka sisu. Keegi ei taha näha vanu kampaaniaid, katkisi linke, kontaktivorme, mis ei tööta. Kas veebilehel on töötajate telefoninumbrid, sotsiaalmeedia ikoonid, hinnakirjad või menüüd ajakohased ja värsked? Aegunud info veebilehel mõjub sinu ettevõtte mainele halvasti!

Mida Web Systemsi meeskond päevaga sinu heaks teha saab?

Pakume 1h TASUTA analüüsi.

Saanud sinu veebilehe FTP ja WordPressi ligipääsud, tutvume lehega. Kontrollime veebilehe kiirust, tarkvara versiooni, tuvastame katkised lingid, kontrollime pahavara olemasolu ning veendume, et veebilehel olevad liidestused/integratsioonid jääksid ka versiooniuuenduste puhul toimima. Kaardistame kõik leitud murekohad ja mõtleme välja, kuidas neid parandada annaks.

Päevatöö jooksul:

  1. Tõstame sinu veebilahenduse oma arenduskeskkonda
  2. Kontrollimine ning vajadusel uuendame serveriseadistusi
  3. Viime sisse kõik vajalikud tarkvarauuendused
  4. Viime sisse kõik vajalikud pluginauuendused
  5. Teostame pahavara/viiruste kontrolli
  6. Viime sisse vajalikud turvauuendused
  7. Vajadusel lisame veebilehele SSL sertifikaadi ning seadistame HTTPS
  8. Teostame veebilahenduse andmebaasi optimeerimist
  9. Eemaldame veebilahendusest spam kommentaarid
  10. Testime tehtud tööd arenduskeskkonnas üle
  11. Tõstame veebilahenduse uuesti live keskkonda

Veebilehe omanikul on võimalus arenduskeskkonnas enne live tõstmist veenduda, et kõik töötab tõrgeteta

Kui hoolduse käigus ilmneb probleeme, mida pole võimalik tavapärase hooldustööde mahu raames lahendada, informeerime sind sellest ja otsime koos lahenduse.

Kui esmased parendustööd on tehtud, anname tagasisidet ja vajadusel nõu järgmiste sammude osas. Kuidas parandada kasutajakogemust (UX), kuidas optimeerida lehte efektiivsemalt otsingumootoritele, mida teha, et leht oleks mobiilseadmete sõbralikum jne.

Veebilehe “tervise” seisukohalt on parim lahendus igakuine hooldus. Nii on alati keegi sinu veebilehel silma peal hoidmas ja vajadusel uuendusi ellu viimas.

Võta meiega ühendust ja tee oma veeb korda!