WordPress kodulehe tegemine – kuidas sujuvalt üle minna Drupalilt, Magentolt ja PrestaShopilt

Ettevõtte veebilehe edu võti seisneb õige platvormi valimises. Paljud ettevõtted alustavad oma digitaalset teekonda platvormidel nagu Drupal, Magento või PrestaShop, kuid avastavad peagi, et nende vajadused ja eesmärgid on muutunud ning varasemad tööriistad ei ole enam piisavad. WordPress pakub mitmekülgseid ja paindlikke lahendusi vastamaks mistahes ettevõtte vajaduste ja soovidega. Selgitamegi lähemalt, miks WordPress kodulehe tegemine võib olla sinu ettevõtte jaoks parim samm edasi, eriti kui oled valmis üle minema teistelt platvormidelt.

Foto: Unsplash

Vajaduste ja võimaluste kaardistamine kodulehe platvormi valikul

Enne kui sukeldume WordPressi maailma, on oluline mõista praegu kasutuseloleva platvormi tugevusi ja nõrkusi. Drupal, Magento ja PrestaShop on loodud erinevatele ärivajadustele ja kasutajaskondadele, pakkudes laia valikut funktsioone, mis vastavad erinevate ettevõtete nõudmistele.

Me ei väida, et need platvormid ei ole sobilikud teatud ettevõtetele ja ärimudelitele, ent WordPress kodulehe tegemine pakub võimalusi ja lahendusi, mis aitavad sinu äril areneda.

Drupalil põhinev koduleht

Drupal Commerce on välja töötatud eelkõige suurtele e-kaubanduse ettevõtetele, pakkudes mitmekülgset tuge keerukatele ja suuremahulistele veebipoodidele. Platvorm sobib suurettevõtetele, kellel on lai tootevalik ja keerukas tootekategooriate struktuur, mis pikendab kliendi ostuteekonda.

Drupali tugevus peitub selle kohandamisvõimaluses, mis võimaldab ettevõtetel luua täpselt sellise veebikogemuse, mis kõige paremini toetab nende ärimudelit. Lisaks on Drupal tuntud oma skaleeritavuse poolest, suutes teenindada suurenevat liiklust ja tellimuste mahtu, tagades, et veebileht püsib stabiilne ja kiire ka kõrge külastatavuse korral.

Siiski, Drupal nõuab kasutajatelt tehnilisi teadmisi ja oskusi, mis võib olla hirmutav neile, kes ei ole harjunud keerukate CMS-süsteemidega. Samuti võivad Drupali keerukuse tõttu arendus- ja hoolduskulud olla kõrgemad võrreldes lihtsamate platvormidega, muutes selle väiksemate ettevõtete jaoks ebaefektiivseks lahenduseks.

Magento platvormi koduleht

Magento on võimas e-kaubanduse platvorm, mis on loodud eelkõige suurtele e-kaubanduse ettevõtetele. Magento on tuntud oma mitmekülgsete funktsioonide ja võimekuse poolest. Selle võimekus hallata laia tootevalikut ja suurt liiklust muudab selle ideaalseks valikuks ettevõtetele, kes otsivad võimsat e-kaubanduse lahendust.

Magento pakub ulatuslikke kohandamisvõimalusi, võimaldades ettevõtetel luua täpselt sellise veebipoe, mis vastab nende ärimudelile. Lisaks tagavad Magento pidevad uuendused ja turvaparandused, et platvorm püsib turvaline ja ajakohane, mis on kriitilise tähtsusega igale e-poele.

Siiski ei sobi Magento paljudele ettevõtetele, sest lehe muutmine ja haldamine nõuavad edasijõudnud tasemel programmeerimisoskust, mis võib olla takistuseks neile, kes ei oma tehnilisi teadmisi. Magento tehnilisest keerukusest tulenevalt võib lehega seotud igakuine kulu olla märkimisväärne, elimineerides platvormi paljude väiksemate ettevõtete jaoks.

Kuigi regulaarsed platvormi uuendused võivad esmapilgul olla plussiks, siis iga platvormi uuendusega kaasneb ka vajadus platvormil jooksev leht üle vaadata ning uuendada. Tihedate uuenduste tõttu on vajalik lehte ka igakuiselt regulaarselt hooldada, mis omakorda tekitab e-poele igakuise hoolduskulu.

Koduleht PrestaShopis

PrestaShop on eelmainitud platvormidega võrreldes lihtsam ja kasutajasõbralikum, muutes selle sobilikuks väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele. Selle lihtne kasutajaliides võimaldab ettevõtetel kiiresti ja tõhusalt oma e-poodi üles seada ja hallata.

PrestaShop pakub laia valikut malle, mis võimaldavad ettevõtetel kohandada oma veebipoe välimust vastavalt brändiidentiteedile ning lansseerida selle kiiresti. Lisaks on PrestaShopil aktiivne kogukonna tugi, mis pakub kasulikke ressursse ja abi alles alustavatele ettevõtele.

Kuigi PrestaShop on mugav tööriist alles alustava e-poe puhul, võib selle skaleeritavus olla piiratud ning selle pikaajaline kasutus ei toeta ettevõtte jätkusuutlikku arengut. Samuti puuduvad PrestaShopil mõned keerukamad funktsioonid, mis on vajalikud mitmekülgsemate e-poodide jaoks.

WordPress koduleht kui paindlik ettevõtte visiitkaart

Kõik need platvormid pakuvad erinevaid lahendusi e-kaubanduse vajadustele, igaüks oma tugevuste ja nõrkustega. Valik sõltub ettevõtte suurusest, tehnilisest oskusest ja eelarvest, samuti konkreetsetest vajadustest ja eelistustest e-kaubanduse platvormi osas.

Ent meie usume, et on veel üks multifunktsionaalne platvorm, mis on nii mitmekülgne ja paindlik, et sobib mistahes ettevõtte vajadustega. WordPress on maailma, aga ka Eesti, populaarseim kodulehtede sisuhaldussüsteem, mis on tuntud oma kasutajasõbralikkuse, paindlikkuse ja ulatusliku kogukonna toe poolest. See on tööriist, mis käib teie äritsüklitega kaasas, võimaldades kohandada kodulehte lähtuvalt hetkevajadustest ja tulevikuplaanidest.

WordPress kodulehe eelised

WordPress on rohkemat kui lihtsalt e-pood või veebileht, see võimaldab igal ettevõttel disainida enda digitaalse kodu, kus kliendid tunnevad ennast hoitult ja informeeritult. Järgnevalt toome välja mõningad WordPressi eelised, mis teevad sellest tõeliselt paindliku tööriista igas äris:

  • Kasutajasõbralik liides – WordPressi intuitiivne ja lihtne kasutajaliides muudab sisu loomise ja haldamise lihtsaks isegi tehnilise taustata kasutajatele. Valikud on lihtsasti leitavad ja arusaadavad ning aastatega kogutud nõuanded ning juhised aitavad hädast välja ka tehnoloogiakauge kasutaja.
  • Ulatuslik lisafunktsioonide valik – WordPressi pluginate kataloogist leiab enam kui 50 000 erinevat lisafunktsiooni pakkuvat pluginat. Tänu sellele pakub WordPress tööriista mistahes vajaduse rahuldamiseks ning veebilehe funktsionaalsuse laiendamiseks.
  • Disainimallid igale vajadusele – WordPress pakub laia valikut disainimalle, mis aitavad lihtsalt, vähese vaevaga ja kiirelt veebilehe avaldada. Mallid on kohandatavad, et vastata ettevõtte visuaalsele identiteedile ning saadaval on ka palju tasuta kujundusi, mis võimaldab WordPressi kasutusele võtmist minimaalse eelarvega.
  • Võimas SEO funktsionaalsus – WordPress on rõhku pannud enda SEO võimekuse arendamisele, mis on tänaseks muutnud WordPressil põhinevad kodulehed teistega võrreldes konkurentsivõimelisemateks. Tänu lihtsale struktuurile ja rohketele optimeerimisvõimalustele on WordPressi kodulehed otsingumootoritele atraktiivsemad ning lihtsamini leitavad.
  • Kulutõhusus – WordPress on võrreldes teiste platvormidega kulutõhusam, sest tänu oma lihtsusele vajab see vähem uuendamist ja hooldamist, mis tihti on nii lihtne, et ei vaja välise partneri abi. Kuna paljud platvormi pakutavad disainimallid ning pluginad on tasuta, siis võib nutikaid valikuid tehes kodulehe saada sisuliselt tasuta, vaid domeeni ja serveri eest tasudes.
Foto: Unsplash

WordPress kodulehe tegemine

Kodulehe üle viimine WordPressile võib tunduda keeruline, aeganõudev ja kohati isegi ohtlik, sest mis saab siis, kui koduleht enam ei toimi. Asjatundliku partneri abil ei ole see protsess valulik, pikk ega isegi kallis.

Olemasoleva veebilehe viimine WordPressile

Kui oled jõudnud olukorda, et olemasolev koduleht või veebipood enam ärieesmärke ei toeta piisavalt ning vajaksid võimsamat lahendust, siis ongi aeg kaaluda WordPressi. Seejuures ei tule ka juba tehtud tööd lõplikult nurka visata, sest juba olemasoleva lehe saab edukalt migreerida WordPressi platvormile ning seejärel teha mõningad kohandused ja lisada soovitud funktsionaalsus. Olemasoleva veebilehe viimiseks WordPressile tuleb läbi teha mõned lihtsad sammud:

1. Lehe koopia – veel enne, kui hakkad lehte WordPressile üle viima, tee olemasolevast lehest koopia. Nii oled kaitstud olukorras, kui midagi peaks üleviimisel valesti minema. Soovitame teha lehtedest ka kuvatõmmised, sest platvormide vahel lehte tõstes võivad mõningad seadistused veidi muutuda platvormi eripäradest tulenevalt.

2. XML fail – lae alla olemasoleva lehe XML fail, kus talletub kogu veebilehega seonduv teave (kujundus, sisu, seadistused). Nii ei tule ei kujundust ega sisu algusest peale sisestada.

3. WordPressi konto – kui sul juba pole, siis loo uus WordPressi konto, millele veebileht üle viia.

4. XML faili import – impordi oma olemasoleva lehe XML fail WordPressi kontole. Jälgi WordPressi lihtsat ja intuitiivset samm-sammult juhist, mis aitab lihtsalt ja muredeta faili importimisega.

5. Domeen – uue veebilehega tuleb ühendada ka domeen. Sul on võimalik oma olemasolev domeen üle tuua WordPressi platvormile või hoida domeen praeguse teenusepakkuja valduses, ent kaardistada domeen WordPressi tarbeks.

6. Teema import – vali WordPressist sobiv teema/kujundusmall, mis oleks võimalikult sarnane juba olemasoleva lehega. Võib juhtuda, et WordPressis on olemas ka see mall, mida eelmisel lehel kasutasid. Importimise järel saad kujundust modifitseerida lähtuvalt enda soovidest. Ära ehmatage, kui elementide paigutus pole päris sama, platvormide vahel lehti liigutades päris üks-ühele kujundust ei saagi.

7. Lisage pluginad – lisa oma uuele WordPressi lehele vajalikud pluginad, sest need XML failiga kaasa ei tule. Saad lisada ka täiendavaid pluginaid, mis pakuvad laiemat funktsionaalsust.

Sinu veebileht on uuele platvormile üle viidud ning jääb üle vaid teha kohandused, mida varasem veebilehe platvorm ei võimaldanud. Soovitame igaksjuhuks läbi käia kõik veebilehe alamlehed ning testida ka kontaktivorme, et olla veendunud, et kõik pluginad toimivad ning sisu on kuvatud korrektselt.

Kui aga tunned, et tehnilisest pädevusest või enesekindlusest jääb puudu, siis tasub appi võtta professionaalne partner, kes kogu selle sinu eest ära teeb, teostab vajalikud testid ning parandab ilmnenud vead. Web Systems on WordPressi platvormil kodulehti loonud ja hallanud aastaid ning võtame meeleldi mure sinu õlgadelt ära.

Uue veebilehe tegemine WordPressis

Kui sul polegi veel veebilehte, siis tasub astuda mitu sammu tagasi ning alustada küsimustest nagu kuvatava info maht ja struktuur, veebipoe külastatavus ja toodete valik ning muu vajalik funktsionaalsus. Kui oled platvormi valikul otsustanud WordPressi kasuks, siis edasine on juba lihtne:

1. Domeen ja veebimajutus – vali ettevõttest lähtuvalt sobiv domeen ning soeta see meelepärase teenusepakkuja käest. Eestis pakuvad domeene näiteks Veebimajutus ja Zone, ent teenusepakkujaid leiab kindlasti rohkemgi. Täiendavalt telli juurde ka veebimajutuse teenus.

2. Platvormi paigaldamine – WordPressi paigaldamine võib esmapilgul kõlada kui IT-kraadi vajav ettevõtmine, ent tegelikult on serverite pakkujad teinud selle lihtsamast lihtsamaks. Vaid mõni hiireklikk iseteenindusportaalis ja ongi seadistus tehtud. Kui aga ei soovi oma pead selle murega vaevata, siis Web Systems aitab meeleldi kõik seadistamisega seotud toimingud teha kiiresti ja korrektselt.

3. Kodulehe malli valimine – kui sul on selge, mis mahus ja millist infot on vaja kuvada, siis kuluefektiivne lahendus on vajadustele vastav disainimall valida. See võimaldab kodulehe tegemise protsessi oluliselt lühendada ning vältida graafilise disaineri rohkeid töötunde. Seejuures on mallid kohandatavad ning kui meelepärane alusmall on leitud, siis selle modifitseerimine lähtuvalt ettevõtte visuaalsest brändist on lihtne ja mis peamine – võimalik.

4. Kodulehe struktuur – loo enda kodulehele loogiline ja kasutajasõbralik struktuur, mis soodustab klientidel info leidmist ja e-poe olemasolu korral viiks ostja võimalikult väheste sammudega ostuni. Jaota info valdkonniti ja vali pealkirjad selliselt, et need oleksid lehel arusaadavad, aga ka otsingumootoritele lihtsasti leitavad.

5. Kujunduse personaliseerimine ja sisu – nagu varasemalt sai mainitud, on WordPressiga kodulehe tegemine paindlik. Kui oled valinud disainimalli, saad seda lähtuvalt oma ettevõtte visuaalidest personaliseerida. Lisa lehele oluline sisu, tooted ja teenused ning muu klientidele asjalik teave.

Sinu koduleht on valmis avaldamiseks! WordPress kodulehe tegemine ei ole raketiteadus ning ei nõua IT-alast väljaõpet. See on jõukohane ja teostatav ka müügi- ja turundusinimestele ning piisavalt kuluefektiivne, et sobida ka väiksematele ettevõtetele. Seejuures platvormi paindlikkus võimaldab seda kasutada ka keeruliste ja suuremahuliste tellimustega e-poodide puhul.

Vii oma veebiäri uuele tasemele Web Systemsiga

Web Systemsis mõistame platvormide vahetamisega kaasnevaid keerukusi. Meie meeskond on valmis lahendama väljakutseid, mis võivad tekkida keerukamatelt platvormidelt nagu Drupal ja Magento üleminekul WordPressile. Me nõustame sind planeerimise, migratsiooni, kohandusvajaduste ja SEO optimeerimise osas, tagamaks, et sinu WordPressi leht on turvaline, tõhus ja kooskõlas sinu ärieesmärkidega.

Wordpress kodulehe tegemine, e-poe tegemine, Web Systems
Foto: Unsplash

Oled valmis oma veebilehe WordPressile liigutama? Web Systems on sulle partneriks, et muuta üleminek võimalikult sujuvaks ja tõhusaks. Võta meiega ühendust tasuta konsultatsiooni saamiseks, et ühiselt välja selgitada vajadused, panna paika eesmärgid ja tööplaan. Alusta oma teekonda kogenud digipartneriga, kes mõistab sinu vajadusi ja soove.