Siis kui tööl on mõnus käia

Paindlikkus, vaheldusrikkus ja hea seltskond on see, mis hoiab inimesi Web Systemsis.

Vabadus valida töötamise aeg ja koht, võimalus tegeleda erisuguste IT-projektidega ning mõnus ja toetav kollektiiv — selline näeb välja Web Systemsis töötamise argipäev. Üle kümne aasta IT-süsteemide, veebilehtede ja e-poodide arendamisele pühendunud ettevõtte motoks on “Ideest eesmärgini” — anda endast parim nii kliendi kui iga tiimiliikme eesmärgi saavutamiseks. Teame ju kõik ütlust “Õnn on see, kui hommikul tahad tööle minna ja õhtul koju tulla”. Kui töötada ühes ettevõttes üle viie või isegi kümne aasta, peab seal peituma miski, mis paneb hommikul silma särama ja teeb südame rõõmsaks. Eriti veel, kui tegemist on ettevõttega IT-sektoris, kus töötajate voolavus on keskmisest kõrgem ning headele töötajatele peetakse lausa jahti.

Arendaja saab kaasa rääkida oma tööaja ja -sisu kujundamisel

Arendaja töö WebSystemsis on mitmekesine. Rinda saab pista nii lühemate paaripäevaste projektide kui pikemate pooleteiseaastaste projektidega. Front-end arendaja Kristi sõnul on vaheldus tema jaoks oluline, seega meeldivadki talle väiksemad ja lühemad projektid. Kristi on Web Systemsis töötanud juba üle 8 aasta. Olles andekas mitmel alal, on Kristi Web Systemsis proovinud erinevaid asju, muuhulgas disaini ja 3D piltide tegemist, kuid lõpuks front-end arendusele pidama jäänud. Kristi sõnul on teda Web Systemsis hoidnud lisaks huvitavatele projektidele suur ajaline vabadus ja seltskond: “Oleme suutnud alati leida inimesed, kes sobivad omavahel väga hästi ning alati on koostöö väga sujuv ja samas on kõik ka kui sõprade eest.” Kristi igapäevasteks töökeelteks on HTML5, CSS (sass), PHP ja JS ning front-end team leadina jagab ta lahkelt oma 8-aastast know-how-d ka teistele.

Back-end arendaja Kevin naudib tööd nii pikemate kui lühemate projektidega – peaasi, et oleks huvitav! Kevin liitus Web Systemsiga juba üle viie aasta tagasi ja saab nüüd vanemarendajana just need kõige suuremad ja raskemad tööd enda õlule. Õnneks on kõik projektid erinevatest valdkondadest, nii et isegi pärast viit aastat on tööl endiselt põnev ja iga korraga saab midagi uut õppida ja avastada. Kevin võlub veebilahendused põhiliselt välja PHP-s ja Javascriptsis.

Üks nooremaid Web Systemsi tiimiliikmeid on back-end arendaja Andre, kes on tänaseks ettevõttes töötanud täpselt viis kuud. Kuna arendaja töö ei nõua kella peale kohal olemast, jõuab Andre töö kõrvalt ka koolis käia ning saab töögraafikut vastavalt koolile sättida. “Kool ja töö pigem toetavad üksteist,” ütleb tubli noormees ja märgib ära, et töö juures on kooliskäimist alati toetatud ning antud vabadus tööaega vastavalt tunniplaanile ise sättida. Ka Andre toob Web Systemsi ühe positiivseima joonena välja töökollektiivi: “WS puhul jäi mulle meelde päev, kui tulin töövestlusele ja mind võeti kontoris väga soojalt teiste töötajate poolt vastu. Lisaks üldine õhkkond ja seltskond kontoris.” Andre igapäevasteks töökeelteks on enamjaolt PHP + HTML ja Javascript.

Võimalus arendada huvitavaid kliendi- kui ka ettevõttesiseseid projekte on hoidnud full-stack arendaja Janeli Web Systemsis juba pea 15 aastat. Janeli koodist on muuhulgas sündinud näiteks lao äpp sissetulevate ja väljaminevate partiide haldamiseks, leht kinnisvaraobjektide automaatseks hindamiseks või lahendus UDP serveris AIS sõnumite vastuvõtmiseks, filtreerimiseks ja salvestamiseks. Ka ettevõttesiseselt kasutatav tööhaldustarkvara Projectizer on Janeli kätetöö.

Kaugtöö ja kodukontor on Web Systemsi igapäev

Kas sa mäled veel seda aega, kui pidi kindlasti üheksast viieni kontoris kohal käima ja välismaale reisimine tuli kõne alla vaid puhkuse ajal? Web Systemsis on need ajad ammu unustuse hõlma langenud. Juba enne pandeemiat võis kokkuleppel teha nii kodukontorit kui kaugtööd. Praegu töötavad kolleegid nii Tartust, Järvamaalt, Viljandist kui Narvast, aga ka siit samast Pärnu maantee kontorist paarisaja meetri kauguselt kodust.

Front-end arendaja Marilin elas ja töötas aasta aega Slovakkias. Marilinile meeldib väga üksi kodus töötada ja seepärast väärtustab ta ka Web Systemsi paindlikkust. Kaugtööl sujus tema sõnul kõik hästi, ühtegi probleemi ei tekkinud. Kuna meeskond on ühtne ja toetav ning suhtlus operatiivne, siis läks ka töö, vaatamata distantsile ja digisuhtlusele, ladusalt.

Projektijuht on nutikas multitaskija

Projektijuhil on Web Systemsis kanda ülioluline roll. Just tema teha on suuresti see, kui rahule jääb kogu tööprotsessiga nii klient kui arendaja. Projektijuhi andeks ei ole pelgalt kliendi ja arendaja vahelise info vahendamine, vaid oskus süveneda detailidesse, näha ette võimalikke kitsaskohti, iseseisvalt otsuseid vastu võtta, kiirelt ühelt teemalt teisele ümber lülituda ja vahel isegi multitaskida. Seda kõike muidugi meeskonna toel. Kuna Web Systems töötab ettevõtetega mitmelt alalt, siis on projektijuhil suurepärane võimalus sukelduda väga eriilmeliste valdkondade spetsiifikasse ja õppida tundma ärivaldkondi kosmeetikast mutrivõtmeteni. Projektijuhi igapäevarutiin on kliendi ja arendajatega suhtlemine, mida vürtsitab parajal määral nii tehnilisus kui loomingulisus.

Web Systemsi projektijuhi Merikese sõnul ongi projektijuhtimise töö juures üks üllatavamaid ja põnevamaid aspekte see, et veebilehtede ja muude veebilahenduste valdkonnas on niivõrd erinevate valdkondade kliente, kellega koos saab ise areneda ja kogemustepagasit suurendada. Merike liitus Web Systemsiga eelmise aasta jaanuaris ning toob esimese aasta eriti positiivsena välja just meeskonna ühtehoidvuse: “Kõik küsimused saavad vastuse, kõik olukorrad saavad lahenduse”. Lisaks toredatele kolleegidele ja huvitavatele projektidele meeldib Merikesele projektijuhtimise töö juures põnevate lahenduste leidmine koostöös klientidega, disaineri ja arendajatega hinnapakkumuste ja kaardistuste koostamine, ning rahulolevad kliendid, kes on saanud oma vajadustele vastava veebilehe või -lahenduse.

Piret on Web Systemsis projektijuhtimist teinud juba kolm aastat. Ka Piretile pakub pinget erinevate projektidega tegelemine, sest võimalus on tutvuda uute huvitavate valdkondadega ja teha koostööd väga toredate inimestega. Pireti sõnul on inspireeriv tõdeda, kui palju erinevaid mõtteid ja soove inimestel on – need on alati lennukad ja suured. Ja kõik need ideed leiavad Web Systemsist ka lahenduse: “Siiani ei ole olnud olukorda, kus arendaja oleks öelnud, et võimatu teha. Meil on tõesti kuldsed arendajad!”. Piret tõstab tööprotsessidest esimese mõnusa momendina esile selle, kui ta saab koos disaineriga kliendile visuaalseid kavandeid tutvustama minna: “Sven alati üllatab ja mõtleb midagi uut välja ja klientide silmis näha seda wow-efekti annab tööle vaid indu juurde.” Ja teine kõige mõnusam hetk on Pireti meelest see, kui kogu tehtud töö ja vaev on viimaks valmis, arendus on üles läinud ja kasutajale hea kasutada.

Müügiinimese võrku langeda on lausa lust

Müügiinimene on justkui usin ämblik, kes suudab oma IT-teadmiste, kliendi vajaduste ja suurepärase kommunikeerimisoskusega tugeva võrgu kududa, kust klient kord sisse kukkununa ei saa ega tahagi enam välja ronida. Müügiinimene oskab üles leida kliendid, kelle IT-süsteem või e-pood vajab korralikku uuenduskuuri. Tema siiras soov on klienti tema äriteekonnal aidata ja oma nutikate lahenduste ja südikusega nii töökaaslaste kui kliendi silmad särama panna. Müügiinimene saab ise otsustada millal, kus, mis vahendite ja strateegiaga ta uued kliendid ettevõttesse toob.

Web Systemsi tegevjuhi Andri sõnul ongi Web Systemsis töötamise suurim eelis vabadus oma tööd ja aega ise planeerida. Ta lisab juurde, et: “Samuti on igal tiimiliikmel vabadus oma ideede ja mõtetega ettevõtte arengus ja tööprotsesside loomises kaasa lüüa nii, et neid kuulatakse ja nende mõtetega arvestatakse.”

Jäta oma kontaktid – toredatele ja andekatele inimestele on meie toredas kollektiivis alati ruumi. Ootame sind!